Wrapped Bitcoin – ביטקוין בעטיפה משודרגת

לאחרונה, דיברו רבות לגבי אסימונים עטופים. באופן ספציפי, Bitcoin Wrapped (WBTC) ממשיך לצוץ כאחת הדוגמאות העיקריות מדוע גלישת אסימונים מועילה לכולם. הרעיון של wBTC עלה במטרה לשפר את הפונקציונליות והשימושיות של ביטקוין. כתוצאה מכך, אסימונים אלה מסייעים במתן שירותים פיננסיים מתוחכמים יותר לבעלי BTC מסורתיים.

מהו Bitcoin WBTC Wrapped?

WBTC הוא חידוש חדש שמביא למעשה את BTC לבלוקצ’יין את’ריום. מכשיר פיננסי ייחודי זה מספק לסוחרים, מוסדות ודאפים גשר לרשת את’ריום תוך שמירה על חשיפה לביטקוין. המטרה היא להביא את ערך המחיר של ביטקוין למשחק ולשלב אותו עם התכנות של את’ריום.

כל wBTC הוא אסימון ERC-20 המייצג ביטקוין (BTC) על בסיס 1: 1. יש לציין כי ניתן להמיר כל ביטקוין ל- wBTC באמצעות רשתות שונות הזמינות לציבור כיום. אתה יכול גם להמיר את ה- wBTC שלך בחזרה ל- BTC מסורתי בכל עת שתרצה. גמישות זו מאפשרת למשתמשים להקפיץ ללא מאמץ בין wBTC ל- BTC כדי להתאים לאסטרטגיית ההשקעה שלהם.

היתרונות

כשתלמד על wBTC, אתה עשוי לתהות “מדוע ברצוני להמיר את ה- BTC שלי ל- wBTC.” למרבה המזל, יש הרבה סיבות לכך שמשקיע ירצה לעטוף את ה- BTC שלהם. בעיקר, הוא מספק שילוב במערכת האקולוגית של את’ריום. לאתרום יש את המערכת האקולוגית הגדולה ביותר של כל מטבע קריפטוגרפי.
רשת עצומה זו כוללת ארנקים בלעדיים, Dapps, DEX, משחקים וחוזים חכמים. משתמשי ביטקוין עטופים יכולים אפילו לקבל גישה לרשתות הלוואות והשאלות של DeFi מבלי לוותר או לסחור ישירות בביטקוין שלהם. זו הסיבה האחרונה שגרמה לסערה כזו בשוק לאחרונה.

נזילות

יתרון משמעותי נוסף ש- wBTC מביא לשוק הוא נזילות גדולה יותר. המערכת האקולוגית של Ethereum מגוונת ופרושה. חלוקת כספים זו יכולה ליצור תרחיש שבו DEX (בורסות מבוזרות) ופלטפורמות אחרות חסרות את הנזילות הדרושה לתפקוד מיטבי. נזילות נמוכה הופכת בורסה ליעילה פחות מכיוון שמשתמשים לא יכולים לסחור באסימונים שלהם במהירות ובסכום שהם רוצים. wBTC משלבת את הנזילות של BTC בגמישות המערכת האקולוגית של את’ריום. בדרך זו, wBTC סוגרת את לולאת הנזילות בין מוצרי CeFi ו- DeFi רבים.

סקלביליות

סקלביליות היא יתרון מרכזי נוסף שנצבר מעטיפת הביטקוין שלך. מכיוון שקיימים אסימונים עטופים בבלוקצ’יין של את’ריום, ולא באופן ישיר של ביטקוין, העסקאות המתבצעות עם wBTC מהירות יותר ועולות פחות. בנוסף, יש לך אפשרויות עסקאות ואחסון רבות יותר.

פונקציות חדשות

BTC עטוף מספק למשתמשים פונקציונליות רבה יותר בהשוואה ל- BTC רגיל. לדוגמא, wBTC יכול למנף את החוזים החכמים החזקים של Ethereum. חוזים חכמים הם ביצוע פרוטוקולים מתוכנתים מראש. הם נחשבים לטכנולוגיית ליבה של תחום הבלוקצ’יין. עם זאת, הם לא הפכו לכאלה עד שאת’רום נכנס לשוק שנים אחרי BTC. כתוצאה מכך, ל- BTC אין יכולות חוזיות חכמות מלאות בצורה האמיתית שלה.

DeFi BTC

ניתן לטעון כי הרחבת ה- DeFi (פיננסים מבוזרים) הולידה את הולדתו של wBTC. לכל הפחות, זה הניצוץ שהדליק את אש ה- wBTC. יישומי DeFi מבקשים להפוך שירותים פיננסיים מרכזיים מסורתיים לגרסה מבוזרת. אפליקציות פופולריות כמו Compound מאפשרות למשתמשים להחליף בנקים ולספק נזילות בתמורה לתגמולים.

הימור WBTC

ההימור הוא אחד מתפקידי DeFi הפופולריים ביותר. כרגע קיימות גרסאות מרובות של פרוטוקולי ההימור בתוקף. הרוב דורשים ממשתמש לנעול את הקריפטו שלהם בחוזה חכם לזמן מוסכם בתמורה לתגמולים. משתמשים אשר ממירים את ה- BTC שלהם ל- wBTC יכולים לנצל את הפרוטוקולים מהדור הבא. לדוגמה, פלטפורמות כמו CoinList מאפשרות לך להרוויח אוטומטית תגמולים על ידי הצבת wBTC בארנק הרשת שלך.

חקלאות תשואה BTC

חקלאות תשואה היא פרוטוקול נוסף של DeFi שממשיך לצבור תאוצה בתחום. החקלאות שונה מלהטיל בכמה דרכים. באופן ספציפי, לפרוטוקולי חקלאות תקופות נעילה קצרות יותר. מערכות חקלאיות רבות מאפשרות למשתמשי רשת להשאיל את הקריפטו שלהם בריבית. לדוגמא, מתחם מאפשר לכל אחד להבטיח הכנסה פסיבית להלוואת wBTC למשתמשים אחרים ברשת באמצעות בריכות חקלאיות.

wBTC בעלייה

ישנם כמה יתרונות רציניים שהושגו כאשר אתה עוטף BTC. יתרונות אלה סייעו להולדת מגזר חדש בענף הבלוקצ’יין. כיום, משקיעים רבים יותר ירצו להשתמש בשירותי wBTC. דו”ח בספטמבר הדגיש צמיחה זו בצורה מרהיבה. על פי החוקרים, כיום יש יותר מ- 1.1 מיליארד דולר ב- wBTC בשימוש ברחבי העולם.

דגמי wBTC שונים

מעניין כי ישנם כמה מודלים שונים של גלישת BTC בשימוש במגזר. כל אחת מהאסטרטגיות הללו שונה במקצת אך מייצרת את אותה התוצאה – BTC בבלוקצ’יין ETH. להלן שלושת פרוטוקולי העטיפה הפופולריים ביותר הנמצאים בשימוש כיום.

מרכוז וריכוזיות

באסטרטגיית עטיפת BTC מרכזית, אתה מסתמך על חברה שתשמור על ערך הנכסים שלך. במערכת זו, אתה מספק את ה- BTC שלך למתווך מרכזי. משם הם נועלים את הקריפטו שלך בחוזה חכם ומנפיקים אסימון ERC-20 מתאים. החיסרון של גישה זו הוא שאתה תלוי לחלוטין בחברה לשמור על ה- BTC שלך מאוחסן בבטחה. הפלטפורמה BitGo היא דוגמה מצוינת לאסטרטגיה זו בשימוש.

נושא נוסף שכדאי להזכיר הוא ריכוזיות. בכל פעם שאתה מערב אפוטרופוסים של צד שלישי שמשמרים כמויות גדולות של ביטקוין, מנטלים אסימונים חדשים ומפקחים על ערך הביטחונות של ביטקוין, יש לך שוק בשלה לריכוז כוח.

חסר אמון

הדרך השנייה והמתקדמת יותר לעטוף את הביטקוין היא באמצעות מערכת מבוזרת. רשת Keep מציעה למשתמשים שירותי BTC עטופים בצורה של tBTC. בתרחיש זה, האחריות המרכזית למשמורת מועברת לחוזים חכמים. ה- BTC שלך נשאר נעול בחוזה רשת שהפלטפורמה לא יכולה להתאים ללא אישור ממך. אסטרטגיה זו מספקת למשתמשים מערכת חסרת אמון ואוטונומית.

נכסים סינטתיים

צורה נוספת של wBTC שתופס תאוצה בשוק היא השימוש בנכסים סינתטיים. בתכנון זה אתה נועל את ה- BTC שלך בחוזה חכם ומקבל נכס סינתטי בעל ערך שווה. שלא כמו שני התרחישים האחרים, אסימון זה אינו מגובה על ידי BTC באופן ישיר. במקום זאת, הפלטפורמה מגבה את הנכס באמצעות אסימונים מקוריים.

ה- Synthetix DEX הוא חלוץ באסטרטגיה זו. יש לציין כי ה- wBTC של הפלטפורמה, הנקרא sBTC, אינו מגובה ב- BTC, אלא ב -800% מערך ה- BTC ב- SNX. SNX הוא אסימון הממשל העיקרי של הפלטפורמה עבור רשת Synthetix. זה מגובה בבריכות נזילות.

האם BTC עטוף (wBTC) בטוח?

הרעיון של wBTC בטוח למדי בכך שהטכנולוגיה בריאה. עם זאת, עדיין ישנם סיכונים רבים שכדאי להיות מודעים אליהם לפני שתמיר את ה- BTC שלך ל- wBTC. אחד החששות העיקריים נובע מהמודלים מבוססי האמון של פלטפורמות wBTC מוקדמות. בתרחיש זה, תמיד קיים סיכון שהפלטפורמה יכולה איכשהו לפתוח את ה- BTC האמיתי ולהשאיר מחזיקי אסימונים עם wBTC מזויף.

ברגע שאתה מבין את הסיכונים הכרוכים ב- wBTC, אתה מוכן להמשיך ולנסות את האסימונים החדשים האלה. פלטפורמות כגון Coinlist, הופכות את גלישת ה- BTC לקלה. Coinlist במיוחד מציעה בורסת ערך מובטחת של 1: 1 עם מרווח אפס ועמלה אחידה של 0.025%.
הצעד הראשון הוא לעבור ל- Coinlist ולהירשם. לאחר שכולכם נרשמים, תוכלו פשוט ללחוץ על כפתור ה”עטוף “מתוך ארנק ה- BTC שלכם. לאחר מכן, הרשת תבקש ממך להזין את כמות ה- BTC שברצונך להמיר ל- WBTC. לאחר שתקבל החלטה זו, תוכל ללחוץ על כפתור “אשר גלישה” כדי לעבד את העסקה. זה כזה קל.

העתיד של wBTC עטוף בביטקוין

בהתחשב בתועלת הכוללת ובמחיר המשתלם של גלישת BTC, אין זה מפתיע לדעת שהמפתחים עובדים קשה בהרחבת המושג הזה. כבר עכשיו אתה רואה דחיפה להכניס ביטקוינים עטופים למושגים מורכבים יותר של DeFi.

רשתות DeFi מורכבות מאפשרות למשתמשים להכפיל את האסימונים שלהם. לדוגמה, תאר לעצמך לשים את ה- wBTC שלך ואז, מיד, לשים מחדש את התגמולים שלך בבריכה נפרדת. ישנן גם אסטרטגיות בהן מפתחים רוצים לשלם תגמולי סכום ישירות באמצעות קריפטו ולא אסימונים של DeFi. במצב זה, אתה ממוקד ב- wBTC אך מקבל ETH ישירות כפרס.

שרשראות אחרות

נכון לעכשיו, תחום DeFi נשלט על ידי את’ריום. עם זאת, הדומיננטיות הזו מתחילה להשתנות מעט מכיוון שחסימות אחרות מנסות לפרוץ לתחום DeFi. כתוצאה מכך, אתה בטוח יראה ש- wBTC יופיע על גבי רשתות אחרות בעתיד הקרוב. כמו ב- Ethereum, wBTC תזכה בפונקציונליות מלאה של הרשת בה היא מוצבת.

עטף BTC מהפכה טקית חדשה

הרעיון של wBTC ממשיך לראות תאוצה בשוק מסיבות רבות. בעיקר, אף אחד לא רוצה לסחור ב- BTC שלהם, במיוחד מכיוון שקריפטו זה נמצא כעת בשיאים של כל הזמנים. ביטקוין עטוף מאפשר ל- HODLers ארוכי טווח לזכות בפרסים פסיביים מבלי לוותר על הבעלות על נכסים דיגיטליים יקרי ערך אלה. מסיבות אלה, ניתן לצפות לראות יותר wBTC שייכנס לשוק בשבועות הקרובים.

נהניתם לקרוא? שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
אביעד עומסי
אביעד עומסי

שותף-מייסד של Crypto Party', בעל נסיון וידע רב בעולם הקריפטו לאחר כ-7 שנים. יזם המאמין מאוד ברוחות השינוי שמביאה איתה טכנולוגיית הבלוקצ'יין.

אשמח לשמוע את דעתכם בתגובות