קניית ביטקוין בכרטיס אשראי
איך לקנות ביטקוין באשראי ?

רכישה בטוחה

מאז שכרטיסי האשראי הופיעו לאוויר העולם לפני כמה עשורים (כרטיס האשראי הראשון הוצג לעול בארה”ב ב-1958), הם צוברים פופלאריות באופן עקבי. מדי שנה גדל היקף העסקאות בכרטיסי אשראי על חשבון אמצעי תשלום האחרים.
רכישת ביטקוין בכרטיס אשראי היא אפשרות נוחה ובטוחה ולרב מעט יותר יקרה. מעבר לנוחות שבביצוע העסקה בדרך זאת, הדבר היותר משמעותי שמקבלים הוא את הגנת הצרכן של ויזה ומסטרקארד.
זוהי הגנה חזקה מאוד, שכן היא מבטיחה, שאנחנו כמחזיקי הכרטיס לא נפגע ממעשה הונאה או מרמה, לא משנה מה.
אם יש מחלוקת מול בית העסק או שנפלנו קורבן לאיזושהי תרמית, יגבו חברות האשראי את הכספים שלנו מהסולק ויחזירו אותם לידינו בקלות.

 אם למרות האמור, אתם מעדיפים להשיג את הביטקוין בדרכים אחרות, אתם מוזמנים לעיין במדריך לקניית ביטקוין במזומן וגם במדריך לכריית ביטקוין.

במה זה שונה מאתרים אחרים?

אם כן, ניתן לומר שעסקת רכישת ביטקוין בכרטיס אשראי באינטרנט בטוחה לחלוטין או קרובה למוחלטת.
לרב, בשונה מאתרי איקומרס רגילים, מחיר עמלת הסליקה מגולגל על הלקוח (באתרי איקומרס הוא גם מגולגל על הלקוח, פשוט בא לידי ביטוי כחלק ממחיר המוצר). על כן, כאשר בוחרים את המקום בו נרצה לרכוש ביטקוין בכרטיס אשראי, עלינו לקחת בחשבון הן את עמלת הרכישה והן את עמלת הסליקה שנצטרך לשלם.

תשלום-בכרטיס-אשראי

רכישה מספקים בחו"ל

כמו כל דבר אחר, גם רכישת ביטקוין בכרטיס אשראי מחו”ל תהיה מעט זולה יותר בהשוואה לחלופות המקומיות. להלן רשימה של מקומות מוכרים המאפשרים רכישה באמצעות כרטיסי אשראי ישראלים:

רכישת ביטקוין בכרטיס אשראי בבינאס Binance

בורסת הקריפטו הפופולארית הזאת תהיה בחירה מעולה עבור רבים מאיתנו. זאת מכיוון, שהחל משנת 2020 ניתן לרכוש באמצעות כרטיסי אשראי ישראלים באתר בינאנס. מדובר במהפכה של ממש מכיוון שבינאנס היא אחת הבורסות המובילות בעולם למסחר במטבעות קריפטו. מלבד מבחר עצום של מטבעות אותם ניתן לרכוש, מצטיינת בינאנס בממשק עבודה נח, ברור ואינטואיטיבי וניתן להשתמש בה למסחר והשקעה.

וכנראה הדבר החשוב ביותר, העמלות אותן גובה בורסה זאת יחסית נוחות, לכן אנחנו ממליצים עליה בחום.

תהליך ההרשמה הוא פשוט למדי, בדומה לכל אתר אחר ברחבי האינטרנט.

ברכישה בכרטיס אשראי ישראלי תתווסף עמלת סליקה בהיקף 2% לעלות העסקה. אם כי, כאמור, הביטחון שנותנת עסקה בכרטיס אשראי עשויה להיות שווה את תוספת המחיר (לחלקנו).

קישור לאתר בורסת בינאנס:

https://www.binance.com

הכנו גם מדריך מפורט למשתמש בבורסת Binance לעיונכם ושימושכם.

רכישה ב-CEX.IO

בורסת קריפטו ותיקה, אמינה ומבוססת, שקיימת מאז 2013 והספיקה לצבור מוניטין חיובי בקהילת הקריפטו. מלבד הביטקוין ניתן לרכוש בה עוד שורה של מטבעות מובילים ומעניינים. למזלם של הלקוחות הישראלים, בורסה זאת, שהיא אחת הגדולות והמובילות בעולם מקבלת כרטיסי אשראי ישראלים. לאחר הכנסת הכסף מכרטיס האשראי תווצר לכם יתרה כספית באתר, באמצעותה תוכלו לרכוש ביטקוין או כל מטבע אחר המוצג שם.

יחד עם זאת, עמלות הקנייה בבורסה הזאת הן כנראה היקרות או בין היקרות ביותר. עמלת הקנייה בלבד עומדת ע 8%. בכל מקרה אם אתם מסתבכים, בורסה זאת יכולה להיות פתרון הולם לבעיה.

קישור לאתר האינטרנט של CEX.IO:

https://cex.io/

רכישה ב- צ’יינג’לי Changelly

אופציית רכישה מעניינת נוספת באמצעות כרטיס אשראי ישראלי היא דרך חלפן כספים. Changelly כפי שמעיד שמו, הוא כזה. מדובר על חברה שקיימת מאז 2016 ומאז שהופיעה, הפכה לשחקן מרכזי בעולם הקריפטו.
באתר ניתן לבצע רכישת ביטקוין באמצעות כרטיס אשראי ישראלי בקלות ובזריזות עם תהליך “הכר את הלקוח” פחות מעיק וקפדני בהשוואה לבורסות השונות.
יתרון נוסף של צ’יינג’לי, הוא שברגע שאתם הופכים להיות בעלים של ביטקוין או כל מטבע דיגיטלי אחר, העמלות בגין מסחר בין מטבעות הקריפטו, הופכות נמוכות במיוחד (0.5% בלבד).

חסרונות השיטה

שני החסרונות של השיטה הזאת הם שעמלת הרכישה הראשונית משתנה, אבל באופן כללי די גבוהה ועומדת על אזור ה-8%. הבעיה השנייה היא שצריך להצטייד מראש בארנק ביטקוין (ז”א ארנק ביטקוין לרכישת ביטקוין ויתכן ארנק אחר לרכישת מטבע אחר). בניגוד לבורסות, בהן ניתן גם לאחסן את המטבעות הנרכשים. יחד עם זאת, מדובר בחיסרון שבסכומים משמעותיים יותר הופך ליתרון, לאור העובדה שאחסון בארנק משלך, במיוחד אם מדובר ב”ארנק קר”, בטוח יותר ומתאים יותר לאחסון סכומי כסף משמעותיים.
קישור לאתר האינטרנט של Changelly:
https://changelly.com/

רכישה מספקים ישראלים

אם אתם מעדיפים לא להתעסק עם בורסות או חברות חלפנות מחו”ל ולקבל שירות בשפה העברית, ישנן גם אפשרויות מקומיות לא רעות בכלל.

ביטס אוף גולד Bits of Gold

זוהי חברת חלפנות ישראלית מוכרת וותיקה (פועלת מ-2014) השוכנת בשגרירות הביטקוין שברחוב אחוזת בית 1 בתל אביב. ניתן לרכוש באמצעות כרטיס אשראי גם ביטקוין וגם את’ר. החברה נחשבת שם דבר בתעשיית הביטקוין המקומית וצברה מוניטין חיובי רב.

עמלת הרכישה היא בסך כ-9% ובתוכם נכללת גם עמלת סליקה עבור הסולק של העסקה חברת סימפלקס.

מדובר בעמלות גבוהות יותר מאשר עמלות חו”ל אבל יתכן ששיקול הנוחות של השפה וזמינות שירות הלקוחות משחק תפקיד בהחלטה הין לבצע את רכישת הביטקוין בכרטיס אשראי.

קישור לאתר החברה:

https://www.bitsofgold.net/

ביט2סי Bit2C

מבחינת עמלות מדובר בחלופה הזולה ביותר. מכיוון שהאתר של החברה משמש בעצם זירת מסחר המפגישה בין קונים ומוכרים.

מדובר במיזם ותיק המתנהל כבר משנת 2014 והוא מתנהל בצורה דומה לבורסות העולמיות. הלקוח פותח חשבון לאחר תהליך הזדהות בסיסי בו נדרש לספק תעודה מזהה. לאחר מכן, ניתן להפקיד כספים מהכרטיס בחשבון שפותחים בזירת מסחר. וזהו להמתין ל

שונה משלושת הדרכים הראשונות שהוזכרו הקניה מאתר ביט2סי היא מאנשים פרטיים ולא ישירות מהאתר, לכן הדרך מעט יותר מורכבת אך הזולה ביותר.

עמלת הרכישה עומדת על 0.5% בלבד, הבעיה שבגלל היצע דל יחסית לבורסות העולמיות לא תמיד יש היצע ולפעמים המחיר המבוקש גבוה באופן יחסי לשערי הביטקוין המתפרסמים, מה שמפחית מאטרקטיביות העסקה.

לינק לאתר החברה:

https://bit2c.co.il/

לסיכום

כל החלופות שהצגנו בכתבה הינן דרכים מומלצות ולגיטימיות לרכוש ביטקוין באמצעות כרטיס אשראי ישראלי.

כלל האצבע הוא שרכישה בחו”ל תהיה קצת יותר משתלמת מבחינת העמלות אולם יש לבחון כל מקרה ולבדוק.

ישנם יתרונות של שפה ונגישות ברכישה מהספקים המקומיים. כל הספקים המובאים בכתבה הינם בטוחים, אמינים ובדוקים. בכל מקרה רכישה בכרטיס אשראי תהיה מעט יקרה יותר בשל עמלת הסליקה אך קצת בטוחה יותר מכל סוג עסקה אחר הודות להגנה המובנית מויזה ומאסטרקארד.

אם מצאתם מאמר זה מעניין, עשוי לעניין אותך גם המאמר שהכנו על רשימת קורסי ביטקוין מומלצים.

נהניתם לקרוא? שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
אביעד עומסי
אביעד עומסי

שותף-מייסד של Crypto Party', בעל נסיון וידע רב בעולם הקריפטו לאחר כ-7 שנים. יזם המאמין מאוד ברוחות השינוי שמביאה איתה טכנולוגיית הבלוקצ'יין.

אשמח לשמוע את דעתכם בתגובות