Aave – מערכת להלוואות מבוזרות

Aave היא מערכת הלוואות מבוזרת שעזרה להניע את האינטרסים בתחום DeFi לשיאים חדשים. פרוטוקול מהדור הבא היה אחד הראשונים שאפשר למשתמשים להלוות, ללוות ולהרוויח ריבית על נכסי קריפטו. החשוב מכל, אין צורך במתווך כאשר אתה משתמש ב- Aave מכיוון שהמערכת כולה מנוהלת באופן אוטונומי באמצעות חוזים חכמים החיים בבלוקצ’יין את’ריום.
מאז הצגתו, המפתחים של Aave הקפידו מאוד להנגיש את הרשת שלהם לכל. הגישה הפתוחה וקלות השימוש בפלטפורמה זו הופכות אותה לאידיאלית עבור משקיעים מוסדיים וקמעונאים כאחד. כתוצאה מכך, Aave הפכה לאחת מאפליקציות DeFi הפופולריות ביותר בעולם.

אילו בעיות Aave פותרת?

Aave מנסה להתמודד עם כמה מהנושאים הדחופים ביותר העומדים בפני שירותי ההלוואות המסורתיים. כמו בכל DeFi, המטרה העיקרית של הפרויקט היא להמיר שירותים פיננסיים ריכוזיים לשווי המקבילה שלהם. בתרחיש הלוואות רגיל, הבנקים היו מלווים את הכספים שלך ומרוויחים ריבית. למרות שהם מלווים את הכסף שלך, אתה לעולם לא מקבל גישה לרווחי הריבית הרווחיים האלה.
במערכת האקולוגית של Aave הכל משתנה. כל אחד יכול להשאיל את הקריפטו שלו בצורה חסרת אמון וללא הרשאה למשתמשים אחרים. הריבית שנצברה מהלוואת הנכסים שלך משולמת ישירות לארנק הרשת שלך. באופן זה, Aave סייעה למהפכה בתחום ההלוואות עמית לעמית ועזרה להוליד מגזר DeFi שלם עם אותן מטרות.

היתרונות של AAVE

ישנם יתרונות רבים שהושגו כאשר אתה משתמש בפרוטוקול פיננסי מבוזר זה. ראשית, אתה מרוויח שקיפות על תהליכי ההלוואות והפעילויות של הרשת כולה. שירותי ההלוואות המסורתיים פועלים באופן סגור שמשאיר אותך בחושך לגבי פעילותו במימון שלך. עם Aave, הכל נמצא בבלוקצ’יין לראות את כל הקהילה.

קוד פתוח

שמירה על קו אופי פתוח של תחום DeFi, Aave הפכה את פרוטוקולי ההלוואות למקור פתוח. קידוד קוד פתוח בדרך כלל מאובטח יותר מכיוון שהוא עובר ביקורת עמיתים אינטנסיבית מצד הקהילה. משקיעים מנוסים מעדיפים פרויקטים של קוד פתוח על פני פרויקטים פרטיים מכיוון שהם יכולים להבטיח את כל הפעילויות והפונקציות. באופן זה, אין סיכונים או עמלות נסתרים.

פרוטוקול שאינו משמורן

Aave היא פלטפורמה שאינה משמורת, כלומר היא אף פעם לא מחזיקה ישירות את המטבע הקריפטוגרפי שלך. פלטפורמות שאינן משמורניות מספקות שקט נפשי יותר מכיוון שאתה שומר על הבעלות על הנכסים שלך. יש להם גם פחות סיכון להפוך למטרה של האקרים מכיוון שאין ארנקים מלאים בכספי המשתמשים לפריצה.

שליטה ללא בעלות

אחת התכונות הטובות ביותר של Aave היא שהפרוטוקול מאפשר ללווה להשיג חשיפה למטבעות קריפטוגרפיים שונים מבלי להחזיק אותם על הסף. באמצעות Aave תוכל להרוויח תגמולים ללא צורך לסחור בנכסים הדיגיטליים המועדפים עליך. אסטרטגיה זו מפחיתה את הסיכון להפסד.

דרג אפשרויות

משתמשי Aave נהנים ממבחר נאה של אפשרויות ריבית. המערכת מציעה שיעורי ריבית יציבים ומשתנים כאחד כדי לעמוד ביעדי ההשקעה שלך. החשוב מכל, אתה יכול לעבור בין מבני האגרה האלה בכל עת שתרצה.

פרטיות

משתמשים רבים שמחים לגלות שהאופי המבוזר של Aave הופך אותו לאידיאלי עבור משקיעים בעלי אופי פרטיות. כאשר אתה משתמש בפרוטוקול ההלוואות של הדור הבא, אין איש אמצעי מעורב. יש לציין כי לא תצטרך לבזבז זמן על מילוי תיעוד ממושך שאינך יודע את הלקוח שלך (KYC) או אנטי הלבנת הון (AML).

בְּחִירָה

יש מבחר מעולה של בריכות הלוואות העומדות לרשות משתמשי Aave. נכון לעכשיו, הרשת תומכת ב -17 נכסים שונים. באופן ספציפי, Dai stablecoin (DAI), מטבע USD (USDC), USD אמיתי (TUSD), קשירה (USDT), סינטטי USD (sUSD), Binance USD (BUSD), Ethereum (ETH), ETHlend (LEND), אסימון תשומת לב בסיסי (BAT), Kyber Network (KNC), Chainlink (LINK), Decentraland (MANA), Maker (MKR), Augur (REP), Synthetix Network (SNX), Wrapped Bitcoin (wBTC) ו- 0x (ZRX).

מנגנון עבודה

היא מערכת הלוואות P2P מבוססת Ethereum המציגה כמה פונקציות חדשות לשוק. כדי לבצע משימה זו, היזמים של Aave הציגו אסטרטגיה ייחודית הנשענת על הלוואות מבוטחות ובריכות הלוואות כדי לספק חוויה חלקה.

כדי להשתמש ב- Aave, על המלווים להפקיד כספים לבריכות הנזילות של הרשת. הלווים יכולים לגשת לכספים הללו וללוות כרצונם. כדי ללוות כספים ממאגר הנזילות, המשתמשים חייבים לנעול סכום ביטחוני גדול מהסכום שנמשך. יש לציין כי ערך הביטחונות מבוסס על דולר ארה”ב.

אם הביטחונות יורדים מתחת לסף הביטחונות הדרוש, המערכת מעמידה אותם אוטומטית לפירוק. משתמשים אחרים יכולים לרכוש כספים אלה בשיעור מוזל. אסטרטגיה זו מבטיחה שמאגרי הנזילות תמיד יישארו חיוביים.

מילואים

Aave הייתה גם אחת ממערכות ההלוואות הראשונות של P2P שהכניסו קרנות עתודה למאגר נזילות. כספים אלה משמשים כדי לעזור לבריכות להילחם בתנודתיות בשוק. בנוסף, העתודות משמשות ביטוח למלווים שכספם יהיה זמין כאשר הם רוצים להסיר אותם ממאגרי הנזילות.

אורקלים

מעניין כי Aave מנצל את כוחה של פלטפורמת קריפטו פופולרית אחרת, Chainlink (LINK), כדי לקבוע את הערך בזמן אמת של נכסים מבוטחים. Chainlink היא רשת מבוזרת של אורקלים. אורקלים הם חיישנים מחוץ לרשת שיכולים לתקשר עם הבלוקצ’יין וממנו. הגישה המבוזרת של Chainlink לאורקל מסייעת להבטיח שהחיישנים הללו יישארו מדויקים.

הלוואות פלאש

Aave שינה את המשחק כשהכניסו הלוואות פלאש לשוק. פרוטוקולי קוד פתוח אלה מאפשרים למשתמשים לקחת הלוואות מהירות ללא כל בטחונות. בנוסף, יש להחזיר הלוואות פלאש עד לכריית החסימה הבאה של את’ריום. פרוטוקולי הלוואות מהירים אלו מאפשרים למשתמשים לבצע משימות רבות בזמן קצר.

בעיקר, הלוואות פלאש משמשות להזדמנויות מסחר בארביטראז ‘. אתה יכול לקחת הלוואה תמורת אסימון אחד ולסחור בפלטפורמה אחרת כאשר הנכס רשום במחיר גבוה יותר. אתה יכול גם להשתמש בהלוואות פלאש כדי למחזר הלוואות בפרוטוקולי הלוואות אחרים או להחליף בטחונות. שירות זה כרוך בתשלום של 0.3%. יש לציין כי פרוטוקול זה הפך לאחד ממרכיבי הליבה של מערכות החקלאות התשואתיות ביותר הנהוגות כיום.

החלפת שיעורי ריבית

משתמשים גם מקבלים את היכולת לשנות את מבנה הריבית שלהם. אתה יכול לבחור בין שיעורים יציבים או משתנים בכל עת באמצעות Aave. שיעורים משתנים משתנים באופן רציף על בסיס הביקוש במאגר הנזילות. לשם השוואה, שיעורים יציבים מבוססים על ממוצע הריבית לנכס במהלך 30 הימים האחרונים.
)
AAVE הוא אסימון השירות המקורי עבור הרשת. אסימון ERC-20 זה נכנס לשוק בנובמבר 2017 בשם אחר. יש לציין כי אסימון זה הועבר מכיוון שאווה היה ETHLand. למען האמת, AAVE הוא נכס דפלציוני המופיע היום בעשרות בורסות, בעיקר בינאנס. מפתחים הצהירו על כוונות להפוך את AAVE לסמל הממשל העיקרי עבור הרשת בקרוב.

aTokens

כשאתה מפקיד את Aave, אתה מקבל א-טוקנים. תקבל סכום שווה ערך של טוקנים בהשוואה להפקדה שלך. אסימונים אלה הם קריטיים לרשת מכיוון שהם מאפשרים לך להרוויח ריבית על פעילויות ההלוואות שלך.

היסטוריה של Aave

Aave נכנסה לשוק בשנת 2017. הפלטפורמה הייתה פרוטוקול ההלוואות של DeFi הראשון ועברה בשם אחר לגמרי, ETHlend. מייסד המשרד, סטני קולחוב, הקפיד מאוד להסיר חסמים טכניים כדי שכל אחד יוכל להשתמש ברשת המתקדמת הזו. יש לציין כי Aave הבטיחה מעל 16 מיליון דולר במהלך מכירת ההמונים שלה.
.

אחסון של Aave

אחסון AAVE קל באותה מידה. אתה יכול להחזיק אסימון זה בכל ארנק תואם ל- ERC-20 כגון MyEtherWallet (MEW) ו- MyCrypto. משקיעים רציניים ישמחו ללמוד שישנן גם כמה אפשרויות לארנק חומרה. Ledger Nano S או Ledger Nano X תומכים שניהם באסימון DeFi זה.

לסיכום

Aave הוכיח את עצמו ככוח מניע לחדשנות בתחום הקריפטו. רשת זו הייתה הרבה לפני עקומת DeFi. ככזה, כעת הוא אחד השחקנים הגדולים במגזר. משתמשים נהנים מחוויית DeFi פשטנית ומאובטחת כאשר הם משתמשים ב- Aave. מסיבות אלה, תוכלו לצפות להמשיך לשמוע עוד הרבה מהרשת האינטואיטיבית הזו בשבועות הקרובים.

נהניתם לקרוא? שתפו את המאמר

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
אביעד עומסי
אביעד עומסי

שותף-מייסד של Crypto Party', בעל נסיון וידע רב בעולם הקריפטו לאחר כ-7 שנים. יזם המאמין מאוד ברוחות השינוי שמביאה איתה טכנולוגיית הבלוקצ'יין.

אשמח לשמוע את דעתכם בתגובות