השוואת קרנות השתלמות

אם הגעתם לדף הזה, ככל הנראה אתם רוצים לדעת איזה חברה מציעה את קרן ההשתלמות הטובה ביותר. בכדי שתוכלו לבחור בקרן ההשתלמות הטובה ביותר אתם צריכים להכיר את הפרטים לעומק, כך תוכלו לדעת איזה מתאימה לכם. השאיפה שלכם כמובן היא לבחור את קרן ההשתלמות שתביא לכם את התמורה הטובה ביותר בהתאם לסכום הכסף שתשקיעו בה. בדיוק כמו שאתם משקיעים את הכסף בפיקדון מסוים או בכל תוכנית חיסכון אחרת שמביאה לכם תשואה. אז איזה קרן השתלמות תהיה הטובה ביותר עבורכם? הינה 5 האפשרויות האידיאליות עבורכם.

השוואת קרנות השתלמות

  1. חברת מיטב דש

חברת מיטב דש הוקמה בשנת 2013, אך לא מדובר בחברה חדשה כמו שאתם יכולים לחשוב. החברה החדשה היא מיזוג בין שתי חברות וותיקות – מיטב בית השקעות אשר הוקמה ב-1979 ודש בית השקעות. למעט הוותק המשמעותי של החברה, אתם מקבלים גם יועצים שמלווים אתכם לכל אורך הדרך. מסלולים רבים שזמינים לכם, ומעבר פשוט בים המסלולים באמצעות אתר האינטרנט של החברה. קראו את השוואת קופות גמל שעשינו.

אומנם לא מדובר בחברה שמספקת אחוזי תשואה גדולים במיוחד, אך עדיין תוכלו לשמור בה את הכסף שלכם בצורה בטוחה. אם אתם מחפשים חברה עם תשואה גבוהה, זוהי לא תהיה הבחירה המושלמת עבורכם. אך דמי הניהול של החברה סבירים בהחלט ביחס למחירים הנהוגים בשוק – כך שזה פלוס יחסית גדול.

  1. חברת אלטשולר שחם

לדעת רבים מדובר בבית ההשקעות הטוב ביותר בישראל, ויש לכך כמה סיבות. בחברה תוכלו למצוא מגוון רחב של שירותים, כולל פתיחת קרנות השתלמות מה שמעיד על היותה חברה איכותית ומובילה. היתרון הבולט בחברה הזאת זה כמובן התשואה הגבוהה שהיא מציעה על קרנות ההשתלמות שבה, לא פעם היא נבחרה להיות החברה עם התשואה הגדולה בישראל.

אך כיאה לחברה גדולה שגם היא מלווה אתכם צעד אחר צעד, דמי הניהול יכולים להיות מאוד גבוהים בחלק מהמקרים. לכן אתם צריכים לבדוק את הנושא לעומק ולוודא שאתם לא משלמים סכומי כסף גבוהים לשווא על ניהול קרן ההשתלמות שלכם. תבדקו היטב את גובה התשואה של קרן ההשתלמות שלכם אל מול דמי הניהול ותוודאו כי אתם מרוויחים כסף.

  1. חברת פסגות בית השקעות

אולי חברת פסגות תהיה פחות מוכרת לכם, אך גם כאן מדובר בחברה אמינה וותיקה מאוד בתחום קרנות ההשתלמות. אם תחליטו לנהל קרן השתלמות דרך פסגות תוכלו לקבל ליווי צמוד של מיטב אנשי המקצוע שיסייעו לכם לבחור את התיק הטוב ביותר עבורכם. החברה תספק לכם מגוון רחב של אפשרויות, כך שכמעט ולא תהיו מוגבלים בשום דבר.

גם כאן התשואה איננה גבוהה במיוחד, אך גם דמי הניהול במרבית התיקים הינם נמוכים מהרגיל. כאן תקבלו שילוב של חברה וותיקה ומנוסה עם תנאים אידיאליים לניהול קרן ההשתלמות שלכם. אם אתם מאלה שלא אוהבים סיכונים זה בהחלט המקום הטוב ביותר שתוכלו לנהל בו את קרן ההשתלמות שלכם.

  1. חברת הראל ביטוח ופיננסים

חברת הראל היא אולי מהחברות הוותיקות והמוכרות ביותר בישראל, כך שלא מעט אנשים בוחרים בחברה הזאת בעיקר בגלל השם שלה. מה תוכלו לקבל אם תחליטו לנהל את קרן ההשתלמות שלכם בחברת הראל? קודם כל ייעוץ ותמיכה מסביב לשעון, כיאה לחברה גדולה עם מאות אלפי לקוחות מכל רחבי הארץ. בנוסף לכך תקבלו גם תשואות יפות ביחס לקרנות ההשתלמות בישראל, אך גם דמי ניהול לא נמוכים בכלל. אך גם כאן אם תדעו לנהל את תיק ההשתלמות שלכם בצורה חכמה השמיים הם הגבול.

אך מכיוון שישנם לא מעט מסלולים הסיכוי שלא לבחור במסלול שגוי הינו גדול ממה שאתם חושבים. לכן תבחנו את כל האופציות שעומדות מולכם בקפידה על מנת שתוכלו לקבל את הבחירה הטובה עבורכם.

  1. חברת כלל ביטוח

החברה האחרונה שנרצה לסקור לכם אותה היא חברת כלל, עוד חברה מוכרת מאוד שככל הנראה השם שלה לא זר לכם בכלל. גם כאן תוכלו לנהל את קרן ההשתלמות שלכם בצורה נינוחה כי מדובר על חברה עם ניסיון רב ולא מעט פידבקים חיוביים כמעט בכל מקום. בשונה משאר החברות הגדולות כאן תמצאו תשואה יפה עם דמי ניהול יחסית נמוכים, אם תבחרו את התיק הנכון עבורכם כמובן.

אך הדבר החשוב ביותר זה לא להחליט על תיק קרנות ההשתלמות שלכם לבד. תתייעצו עם איש מקצוע אשר יוכל להסביר לכם בדיוק איזה תיק השעות מתאים לכם ולמצב שבו אתם נמצאים. אך תיקחו החלטות פזיזות כי תיק ההשקעות שלכם יכול להשליך בצורה ישירה על העתיד שלכם. השוואת קרנות השתלמות גם בתוך חברת כלל היא חיונית ואפקטיבית.

מה חשוב לבדוק כאשר בוחרים קרן השתלמות?

ככל הנראה הידע המקדים שלכם בתחום של קרנות השתלמות הוא דל, לכן אתם צריכים לדעת בדיוק למה אתם צריכים לשים לב על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. כל חברה תנסה להציע לכם את ההצעה הטובה ביותר, ומכאן רוב הסיכויים שפשוט תלכו לאיבוד. אם תדעו בדיוק למה אתם צריכים לשים לב, יהיה לכם הרבה יותר קל לבחון את ההצעות לעומק ולהבין בדיוק מה מציעים לכם.

אם אף אחד מהחברות שהצענו לכם למעלה אינן מתאימות או עונות לדרישות שלכם, תוכלו כמובן לבחון אופציות אחרות. אך חשוב שתעשו זאת כאשר אתם בוחנים כל חברה על פי הקריטריונים הבאים, שהם החשובים ביותר כאשר ניגשים לבחור קרן השתלמות. אם תבחנו את החברות בהתאם לקריטריונים הללו, תוכלו להגיע להחלטה המושלמת עבורכם:

התשואה:

השאיפה המרכזית שלכם כאשר אתם שמים כסף בקרן השתלמות זה לקבל את התשואה הגבוהה ביותר, כך שהכסף יצמח. מיותר לציין ככל הנראה שזה הקריטריון החשוב ביותר שאתם צריכים לשים אליו לב, ככל שהתשואה תהיה גבוהה יותר כך תוכלו לעשות יותר כסף. לכן תשימו לב לכל החבילות המוצעות לכם ותבדקו בדיוק היכן תקבלו את התשואה הגדולה ביותר. מכאן יהיה לכם הרבה יותר קל לקבל את ההחלטה שמתאימה לכם בצורה המושלמת. זה לא הקריטריון היחיד, אך הוא הקריטריון החשוב ביותר לדעת מרבית האנשים.

דמי הניהול:

דמי הניהול הם בעצם הכסף שאותו אתם נדרשים לשלם לחברה על מנת שהיא תהיה אחראית לנהל את התיק שלכם. כך בעצם החברה שמנהלת את קרן ההשתלמות עושה את הכסף, ולכן היא מעדיפה שתפתחו את התיק דווקא אצלה. כמובן שהשאיפה שלכם צריכה להיות לפתוח את קרן ההשתלמות בחברה שבה דמי הניהול יהיו נמוכים. כך תוכלו לחסוך כסף ולשלם פחות על ניהול התיק, ושזה בא ביחד עם תשואה מקסימאלית השמיים הם הגבול.

המוניטין של החברה:

כיום ישנן לא מעט חברות המציעות שתנהלו אצלן את קרן ההשתלמות שלכם, אך אסור לכם לבטוח בכל חברה. עליכם לבחור בחברה עם המוניטין הגבוהה ביותר, זאת שאתם מכירים ויודעים כי תוכלו לנהל בה את התיק ללא חשש. כך תוכלו לדעת שהכסף שאתם חוסכים נמצא בידיים הטובות ביותר, ובזמן שתצטרכו את הכסף יהיה לכם אל מי לפנות. בדיוק כמו שבוחרים בנק אל תיקחו סיכונים בבחירה הזאת.