ארנק דיגיטלי מומלץ

אז אתה רוצה להסתבך בקריפטו, אך אינך יודע מהו ארנק מטבעות קריפטוגרפיים ו / או מהו ארנק המטבעות הטובים ביותר? ובכן, במאמר זה אדריך אתכם בין היתרונות והחסרונות של שירותי ארנק שונים – החל מאפליקציות, ארנקי חומרה ועד שירותי אתרים.

ארנקי מטבעות קריפטוגרפיים הם מקומות בהם מאוחסנים כל ‘מפתחות ההצפנה’ שלכם (עליהם נדבר בהמשך). הם קצת כמו מכונות אוטומטיות במקום ציבורי – כל אחד יכול להכניס כסף למכונות האוטומטיות, אבל רק מי שיש לו את המפתחות למכונה האוטומטית יכול להסיר את הכסף.

יש המון סוגים שונים של שירותי ארנק קריפטו. ישנם שירותי ארנק מטבעות קריפטוגרפיים מבוססי אפליקציות, שירותים לא מקוונים ושירותים מבוססי אינטרנט לבחירה. כשתסיים לקרוא את המדריך הזה, תוכל לבחור את שירות הארנק המתאים לצרכים האישיים שלך ולהתחיל לסחור בקריפטו בבטחה וללא דאגות!

ראשית, בואו לגלות עוד מהו למעשה ארנק דיגיטלי מומלץ.

ארנק המטבעות הטוב ביותר: מהו ארנק מטבעות מטבעות?

ארנק מטבעות קריפטוגרפיים הוא תוכנית תוכנה, פלטפורמה מקוונת או התקן חומרה המכיל את המפתחות שבהם אתה משתמש כדי לשלוח ולקבל אסימונים שונים של מטבעות קריפטוגרפיים. זה ממש מאחסן את המפתחות ה’פרטיים ‘שלך ואת המפתחות’ הציבוריים ‘שלך – הדרך המאובטחת של ארנקים עם פנקסי מטבעות קריפטוגרפיים.

זה גם מאפשר לך להסתכל על יתרות המטבעות שלך. הממשק, איך שהתוכנה נראית, עוזר למשתמשים להבין את החזקות המטבעות שלהם (כמה יש להם במטבעות קריפטוגרפיים שונים כמו Ethereum, Bitcoin או Ripple).

הדרך שבה פועלת בלוקצ’יין היא ש’פנקסים ‘מתעדכנים בכל’ הצמתים ‘ברשת הבלוקצ’יין. פירוש הדבר שכל ‘פנקסי’ בודדים מתעדכנים בו זמנית – ארנק אינו מחזיק בכסף קריפטו, אלא בתיעוד של עסקאות.

שלא כמו הארנק שבכיסכם, ארנק דיגיטלי מומלץ ,הקריפטו שלכם אינו אוגר כסף באותו אופן שחשבון PayPal מאחסנים כספים. זהו ההבדל המכריע בין ארנקי קריפטוגרפיה לחשבונות כסף מקוונים אחרים.

החשיבות בהגנה על הקריפטו שלך

השקעה בקריפטו אינה קלה. אתה צריך להשיג ארנק קריפטו ולהפקיד כסף בבורסה כדי לקנות קריפטוסים שונים – ואנחנו אפילו לא נדבר על העברות בין בנקים. יש כל כך הרבה חלקים נעים שונים, וכשהם עובדים כמו שצריך, השקעה בקריפטו יכולה להיות קלה. אבל אם חלק אחד מפסיק לעבוד, הכל מפסיק לפעול.

בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים הטלפון הנייד, הכונן הקשיח או האחסון הנשלף שלך הופכים לכספת הבנק. זה מה שהביזור עשה. על ידי כריתת איש הביניים (בנקים וממשלות), הקריפטו הפך אנשים לעצמאים יותר, אך כל זה בסיכון.

סוגים שונים של ארנק דיגיטלי מומלץ

האם אתה רוצה לאחסן קריפטוגרפיה בסמארטפון, במחשב או במצב לא מקוון? ישנן המון דרכים שונות בהן אתה יכול להחזיק ארנק מטבעות קריפטוגרפיים. חלק זה יפרט את טכנולוגיות הארנק השונות הקיימות ואת היתרונות והחסרונות הכרוכים בשימוש בהן.

ארנקי חומרה

ארנקי חומרה הם אחת הדרכים הבטוחות ביותר לאחסון השקעות בקריפטו. הם מה שמכונה “אחסון קר”. המשמעות היא שהיא לא מקוונת והיא מאובטחת יותר מארנקי “אחסון חם” (כמו ארנקי תוכנה או ארנקי רשת). לכן, לדעתי, זהו הסוג הטוב ביותר בארנק מטבעות לבחירה.

ארנק החומרה שונה מארנק הנייר בכך שהוא מספק אבטחה מובנית גבוהה. ארנק החומרה, שנראה כמו כונן הבזק מסוג USB, הוא בעל אבטחה מתקדמת. המשמעות היא שאנשים לא יכולים לגשת למכשיר ללא הסיסמה הנכונה. זה עוזר לשפר מאוד את האבטחה.

עם זאת, זכרו שלארנקי החומרה יש גם חסרונות. אם הם נפגמים, ייתכן שלא תוכל לשחזר אותם. יתרה מכך, מכיוון שארנקי החומרה הם מכשירים פיזיים, אתם עלולים לאבד אותם. עם זאת, ארנקים קרים מומלצים כגון Ledger Nano S מספקים לכם את המילה זרע בה ניתן לשחזר אותה.

המחיר הוא חיסרון נוסף. דמי הארנקים על בסיס נייר, אינטרנט או אפליקציה הם הרבה פחות מארנקי חומרה. הסיבה לכך היא שאתה קונה בטיחות דיגיטלית. זהו כונן USB עם זיכרון ואבטחה מעולים. הם מתחילים מ- $ 70- $ 99+, וחלקם עולים למעלה מ- $ 2,000 דולר!

אם אתם מתכננים לסחור בקריפטו בקביעות מסוימת ותרצו הגנה על ארנק קריפטו במצב לא מקוון (‘אחסון קר’), ארנקי חומרה הם בחירה טובה. זכור, זה כמו להחזיק כספת. עליכם לזכור את קוד הגישה מכיוון שאף אחד אחר לא יכול לעזור לכם לגשת אליו אם תשכחו את הקוד.

לנדגר ננסו-Ledger Nanso

Ledger Nano S הוא אחד מארנקי החומרה הפופולאריים והאמינים ביותר. הוא תומך ביותר מ -1,500 מטבעות קריפטוגרפיים וממשיך להרחיב את הרשימה. הסיבה העיקרית מדוע Ledger כל כך מומלצת היא אבטחה.

בדיוק כמו ארנקים קרים אחרים, Ledger Nano S שומר על המפתחות הפרטיים שלך בתוך המכשיר בפועל – במצב לא מקוון, כלומר אין צורך לדאוג להתקפות סייבר. אתה גם צריך לבחור קוד PIN ולקבל ביטוי לשחזור בן 24 מילים הדרוש למקרה שתשכח סיכה או תאבד את המכשיר שלך.

לדג’ר ננו S יש גרסה משופרת הנקראת לדג’ר ננו X. היא נראית כמעט זהה, אולם יש לה מסך גדול יותר וכמה פונקציות נוספות המשפרות את השימושיות. מכשירי ספר החשבונות עשויים נירוסטה ההופכים אותם לעמידים בפני נזקים פיזיים.

Ledger Nano S עולה 59 $ בלבד, בעוד Ledger Nano X יקר יותר – 119 $. למרות שיש להם מחיר, האבטחה צריכה להיות מעל הכל.

ארנק טרזור-Trezor

אחד מארנקי החומרה המומלצים ביותר הוא ארנק טרזור. אני יכול לקרוא לזה הארנק הכי טוב שלי עם קריפטו. זהו ארנק ביטקוין “חסין כדורים” והוא מאובטח יתר על המידה – הוא תומך בחלונות, לינוקס, מקס, ויש לו את אחת האפליקציות הטובות ביותר בארנק אנדרואיד שיש להשקעה בקריפטו לאחסון קר.

לארנק החומרה של Treor יש אימות מלא של שני גורמים, אפליקציית ניהול סיסמאות, ותואם לאסימוני ERC-20. הוא גם מספק תמיכה בקריפטוגרפים למגוון מטבעות קריפטו שונים, כולל Dash, Bitcoin ו- Ether.

זה קל לשימוש, אתה מחבר את מתאם ה- USB. אתה מתחבר דרך המחשב ותוכל לאפס באמצעות תוכנת הניהול הכלולה. בארנק דיגיטלי מומלץ יש שליטה מוחלטת, ביטחון מוחלט ושקט נפשי מוחלט. הוא גם זעיר ויכול להשתלב בכף ידך.

מחירו של טרזור ​​דגם T עולה 169.99 דולר. למרות שזה יקר יחסית, מחיר כזה שווה לחלוטין.

KeepKey
KeepKey הוא עוד ארנק חומרה מומלץ. יש לו מסך ענק המוגן על ידי מעטפת פוליקרבונט ומאפשר לך לראות את כתובת הקריפטו המלאה ללא צורך לגלול קדימה ואחורה.

בהיותו ארנק חומרה, KeepKey מאובטח באמת. זה מספק לך קוד PIN וזרעי התאוששות. יתרה מכך, יש לו את התכונה הייחודית הזו שמעבירה מעת לעת מספרי קוד, ומגנה עליך מפני העתקת קוד שלך.

התמחור של KeepKey הוא 49 $ בלבד, מה שהופך אותו לאחד מארנקי החומרה הזולים ביותר בחומרה בשוק.

ארנקי תוכנה

ארנקי הצפנה לתוכנה הם “ארנקים חמים”. המשמעות היא שניתן לפרוץ אותם מרחוק בגלל גישה לאינטרנט. אבל אם אתה סוחר בכמויות נמוכות, ארנקי קריפטו של תוכנות שולחניות יכולים להיות הארנק הטוב ביותר עבור קריפטוגרפיה!

מטבע בסיס

כשמדובר ב- Coinbase, רוב אוהדי הקריפטו מכירים זאת כמחליף. אמנם זה נכון, אך יש לו גם ארנק תוכנה משלו והוא יכול להיחשב כארנק מקוון או אינטרנט (נדון בו בהמשך מאמר זה).

למרות שארנקי התוכנה אינם מאובטחים כמו אלה של חומרה, החדשות הטובות הן שאתה יכול להוריד ולהשתמש בהם בחינם לחלוטין. כמובן, כשמדובר בקנייה או במכירה של מטבעות קריפטוגרפיים, תצטרך לעבור את בורסת Coinbase שגובה עמלות עבור עסקאות (ממוצע של 3.75% לעסקה) בדיוק כמו כל חילופי הצפנה אחרים (רק העמלות משתנות).

גרסאות ארנק Coinbase זמינות עבור משתמשי Apple iOS ו- Google Android. אם אתה מבצע עסקאות מרובות ביום, אתה יכול לשמור על חלק מהנכסים שלך בארנקי חומרה או בארנק התוכנה של Coinbase ובחלק השני בבורסת Coinbase המשמשת אותך כארנק מקוון ומסחר קל יותר.

פחות ארנקי תוכנה מומלצים

אלקטרום

Electrum זמין להורדה עבור מערכות הפעלה Windows, Mac OS ו- Linux. זהו ארנק דיגיטלי מומלץ תוכנה שולחני פופולרי, אך הוא גם הטכני ביותר. אם אתה חדש בביטקוין ובקריפטו, ייתכן שתוכנה זו אינה הבחירה הנכונה עבורך.

היתרון הגדול ביותר של ארנקי התוכנה – כמו Electrum – הוא הגדרת התאמת העמלה. כאשר רשת הביטקוין הופכת להיות עמוסה, העמלות עולות ככל שאנשים ממתינים לאישור העסקה. Electrum מאפשרת למשתמשים לשנות את עמלת העסקה כדי להאיץ את העסקה.

אקסודוס-Exodus

אקסודוס הוא ארנק דיגיטלי מומלץ מעוצב להפליא שתומך בחילופי רב מטבעות, כולל ביטקוין, את’ריום, ליטקוין, דוגקוין ודאש. זה מאפשר לך לנהל את המפתחות שלך, מציג את ההשקעה שלך בתרשימים קלים להבנה, והוא ניתן להתאמה אישית לחלוטין – כלומר, אתה יכול להפוך אותו למושלם עבורך.

ארנקים שולחניים לתוכנה אינם מתאימים לכולם. אם אתה מחזיק בסכומי cryptocurrency גדולים, עדיף להשתמש בסוג ארנק מאובטח יותר, כמו ארנק נייר או ארנק חומרה, כגון Ledger Nano S ו- Trezor. ארנק שולחן העבודה של התוכנה טוב יותר מארנק האינטרנט, אך הוא אינו סוג הארנק הצפוני הטוב ביותר שיש.