איך להגדיר מקרן קול

יפור צליל טוב יותר לצפייה בטלוויזיה, אפשרות סרגל הקול היא המועדפת עליה. פסי הקול חוסכים מקום, מקטינים את העומס ברמקולים וחוטים, והם פחות טורחים להתקין מאשר מערכת שמע קולנוע ביתית מלאה.

עם זאת, סרטי הקול אינם מיועדים רק לצפייה בטלוויזיה. בהתאם למותג / דגם, אתה יכול לחבר מכשירים נוספים ולהיכנס לתכונות שיכולות להרחיב את חווית הבידור שלך.

אם אתה שוקל פס קול, העצות הבאות ידריכו אותך דרך התקנה, הגדרה ושימוש.

אם הטלוויזיה שלך נמצאת על מעמד, שולחן, מדף או ארון, ניתן להציב רמקול ממש מתחת לטלוויזיה. זה אידיאלי מכיוון שהצליל יגיע מהמקום שאתה כבר מחפש. יהיה עליכם למדוד את גובה סרגל הקול לעומת המרחב האנכי בין המעמד לתחתית הטלוויזיה כדי לוודא כי סרגל הקול אינו חוסם את המסך.

אם הנחת פס קול על מדף בתוך ארון, הניחו אותו כמה שיותר קדימה, כך שהצליל המופנה לצדדים לא יפריע. אם סרגל הקול כולל דולבי אטמוס, DTS: X או DTS וירטואלי: X, יכולת שמע, מיקום בתוך מדף ארון אינו רצוי שכן סרגל הקול צריך להקרין קול אנכית עבור אפקטים של צליל היקפי.

רוב סרטי הקול יכולים להיות רכובים על קיר. ניתן להציב רמקול מתחת לטלוויזיה המותקנת בקיר או מעל. עדיף לעלות אותו מתחת לטלוויזיה שכן הצליל מופנה טוב יותר למאזין.

סרטי קול רבים מגיעים עם חומרה ו / או תבנית קיר נייר כך שתוכלו למצוא את המקום הטוב ביותר ולסמן את נקודת הבורג עבור תלושי קיר המסופקים. אם שורת הקול אינה מגיעה עם חומרת הרכבה לקיר או תבנית, עיין במדריך למשתמש לקבלת מידע נוסף על מה שאתה צריך, ואם היצרן מציע את הפריטים כרכישות אופציונליות.

לאחר מיקום פס הקול, עליכם לחבר את הטלוויזיה שלכם ורכיבים אחרים. במקרה של הרכבה לקיר, בצע את החיבורים לפני שתתקין לצמיתות את פס הקול.

המוצגים לעיל הם חיבורים שתוכלו למצוא בסרגל קול בסיסי. המיקום והתיוג עשויים להשתנות.רוני כהןtPDnTWjQBa

משמאל לימין נמצאים חיבורי סטריאו דיגיטליים אופטיים, דיגיטליים קואקסיאליים ואנלוגיים, עם סוגי הכבלים המתאימים להם.

החיבור האופטי הדיגיטלי הוא הטוב ביותר לשליחת שמע מהטלוויזיה לסרגל הקול. אם אתה מגלה כי לטלוויזיה אין חיבור זה, אתה יכול להשתמש בחיבורי הסטריאו האנלוגיים אם הטלוויזיה מספקת אפשרות זו. אם לטלוויזיה יש את שניהם, זו הבחירה שלך.

ברגע שחיבור הטלוויזיה שלך וודא שהוא יכול לשלוח אותות שמע לסרגל הקול.

ניתן לעשות זאת דרך תפריט הגדרות השמע או הרמקול של הטלוויזיה וכיבוי הרמקולים הפנימיים של הטלוויזיה (אל תתבלבלו עם פונקציית MUTE שתשפיע גם על סרגל הקול שלכם) ו / או הפעלת הרמקול החיצוני של הטלוויזיה או פלט השמע החיצוני של הטלוויזיה. . יתכן שתבחר באפשרותך לבחור אופטי או אנלוגי דיגיטלי (יתכן שאותו יתגלה אוטומטית בהתאם לחיבור המחובר).

בנוסף לחיבורי השמע הסטריאו הדיגיטליים האופטיים, הקואקסיאליים והאנלוגיים, סרגל קול ברמה גבוהה יותר עשוי לספק את האפשרויות הבאות.

HDMI
חיבורי HDMI מאפשרים לך לנתב את ה- DVD, Blu-ray, תיבת כבל / לוויין HD או זרם המדיה דרך סרגל הקול לטלוויזיה. אותות הווידיאו עוברים ללא מגע, ואילו ניתן לחלץ או לפענח אודיו על ידי סרגל הקול.

HDMI מפחית את העומס בין סרגל הקול לטלוויזיה מכיוון שאינכם חייבים לחבר כבלים נפרדים לטלוויזיה לצורך וידאו ולסרגל הקול לשמע ממכשירי מקור חיצוניים.

בנוסף, HDMI-ARC (ערוץ השבת שמע) עשוי להיות נתמך. זה מאפשר לטלוויזיה לשלוח אודיו לסאונד הקול באמצעות אותו כבל HDMI בו סרגל הקול משתמש להעברת וידאו לטלוויזיה. המשמעות היא שאינך צריך לחבר כבל שמע נפרד מהטלוויזיה לסרגל הקול.

כדי לנצל את התכונה הזו, עליכם להיכנס לתפריט ההגדרה של ה- HDMI של הטלוויזיה ולהפעיל אותה. עיין במדריך למשתמש של הטלוויזיה וסרגל הקול שלך במידת הצורך, שכן הגישה לתפריטי ההתקנה של תכונה זו עשויה להשתנות ממותג למותג.

תפוקת משנה
סרטי קול רבים כוללים פלט סאב וופר. אם יש לסרט הקול שלך אחד כזה, אתה יכול לחבר פיזית סאב חיצוני לסרגל הקול כדי להפיק את הבס הנוסף לחוויית האזנה לסרטים.

למרות שסרגלי הקול רבים מגיעים עם סאב וופר, ישנם כאלה שלא, אך עדיין עשויים לספק לך אפשרות להוסיף אחד מאוחר יותר. כמו כן, סרטי קול רבים, גם אם הם מספקים חיבור פלט סאב וופר פיזי, מגיעים עם סאב וופר אלחוטי, שמפחית את עומס הכבלים עוד יותר (עוד על התקנת הסאב וופר בסעיף הבא).

נמל עטרת
חיבור נוסף הכלול בסרגלי קול מסוימים הוא יציאת אתרנט (רשת). זה תומך בחיבור לרשת ביתית שעשויה לאפשר גישה לשירותי הזרמת מוסיקה באינטרנט, ובמקרים מסוימים, שילוב של פס הקול במערכת מוסיקה מרובת חדרים (עוד על כך בהמשך).

פסי קול הכוללים יציאת אתרנט עשויים לספק גם Wi-Fi מובנה, מה שמפחית גם את עומס הכבלים. השתמש באפשרות המתאימה ביותר עבורך.